Sezónu 2022 už doručujeme.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8 hod. - 20 hod.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. BLOG 3D
  3. Ako spoznáte kvalitný stromček
13.05.2021

Ako spoznáte kvalitný stromček

Ako spoznáte kvalitný stromček ?

Vzhľad- vizuálnym pohľadom sa od spodku po vrch stromčeka zameriame najprv na stojan, či je kovový alebo plastový. Kmeň stromu by mal byt dôkladne pomotaný kvalitným ihličím odlišnej farby ,imitujúcim farebnosť kmeňa.Odhadom skontrolujete vzdialenosť prvého radu vetiev od podlahy a odstup každého radu vetiev.Ukončenie alebo prechod poslednej najvyššej časti stromčeka a poslednú špicovú vetvičky.Potom hmatom môžete skúsiť pevnosť hlavných vetiev,najlepšie spodných a ich výkyv do strán.Ak sa zameriate na tieto detaily a skontrolujete takto viacej stromčekov spozorujete rôzne rozdiely.Aj kovový stojan sa môže kývať ak nieje dôkladne prišróbovaný a najlepší je ak má poplastovaný prechod medzi stromčekom a stojanom čo zabezpečuje lepšie pritiahnutie a najmenší výkyv.Aj plastové stojany sú rôznej konštrukcie a rozdielnej kvality.Niektoré vetvy sa tak kývu a sú nedostatočne vystužené že ledva udržia vlastnú váhu a nie keď im ešte naložíte nejakú výzdobu. Väčšina stromčekov je z viacerých poschodí a dôležité sú prechody medzi poschodiami ak ich nespozorujete tak je to v poriadku.Prevedenia ihličia bývajú rôznej kvality a farebných odtieňov a je len na Vás ktorá farba a skladba vetvičiek sa Vám pozdáva.Ihličie má byť príjemné na dotyk,  najlepšie na koncoch zastrihnuté aby sa dali navliekať dekorácie.
Zakončenie stromčeka to by mala byť samostatná kapitola lebo 30 cm vetvička na záver výrazne uberá na kráse a hodnote stromčeka.
Keď niekto udáva že stromček má 180 cm tak sa začnem premeriavať a kontrolovať si výšku v občianskom preukaze lebo koncová vetvička znehodnotí celý stromček!
Mohol by som rozdeliť vianočné stromčeky ponukané na Sloveskom trhu do piatich  kategórii kvality:
 
5- najnižšia kvalita: väčšinou ponúkaná v obchodných reťazcoch za nízku cenu- nekvalitná čečina, nízka hustota, zastaraný dizajn, cvokované vetvičky/dosť  nebezpečné/hrozí poranenie rúk. Stále sú však na trhu a ja ich nazývam metly ani ozdobený by som ho do bytu nedal asi by som sa hanbil.

4- štandardná kvalita: dostupné v bežných obchodoch za prijateľnú cenu- čečina už je kvalitnejšia aj hustota ujde len dizajnovo sú stále pozadu, prevedenie rozloženia vetiev a kvalita konárov je na štandardnej úrovni - keď sa ozdobí  tak to vyzerá dobre.

 3- stredná trieda: u kreatívnejších predajcov ktorý chcú predávať niečo lepšie ako obchodné domy- kvalitnejšie stojany, pevnejšie konáre, dvojfarebná čečina, zvýšená hustota ale stále je   zakončenie stromčeka viditeľne iné. Ukončenie stromčeka je klasické 20 až 30cm vetvička čo dosť narúša ideálnu líniu zlatého rezu.

 2- kvalitnejšia trieda: predajcovia ktorý si potrpia na kvalitu cenovo sú však úplne inde ako tie metly. Od základu sú stromčeky iné možno to pod tou čečinou nikto nezbadá ale základná tyč aj konáre sú zosilnené. Čečina vysokej kvality v troch vrstvách a viacfarebná, zastrihnutá. Viacej vetiev a krátka vzdialenosť. Plynulý prechod medzi poschodiami a dokonalé zakončenie. Pri prevedení 3D pozor na cvokované vetvičky/nedržia polohu/
Dizajnovo aj materiálovo sú ladené aby zabezpečovali dokonalú imitáciu stromčeka v  prírode.

 1- kvalita: Kvalitný predajca chce mať v ponuke okrem štandardnej a kvalitnejšej ponuky aj niečo IN. Konštrukčne najzaujímavejšie stromčeky kde objavíte moderné prvky ako samo sklápacie vetvy s kvalitným viacfarebným ihličím v prevedení 3D Ful alebo 3D +2D v rôznych odtieňoch a aj zo zasneženým  efektom. Kovový stojan a 3D zakončenie. Dizajnovo spĺňajú všetky prvky dokonalej imitácie a ešte trochu viac.

Pozor stretol som sa u niektorých 3D stromčekoch aj s nizkou kvalitou základu stromčeka kde boli 3D vetvičky len nahradené za klasické ale v dobrej cene.
lacne vianočne stromceky      lacne vianočne stromceky
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

Majiteľ Webu

© 2000 Madona Rosa Company

Vianočné stromčeky umelé priamo od výrobcu.

Adresa

Kontakty

Kde nás nájdete

Predajňa 3D stromček

Bojnická cesta 41/B

PRIEVIDZA  97101

3D+2D strom 100% 3D

 

3D stromčeky
Logo
Richard Orémus
Richard
Richard
8 hod. - 20 hod.
Ochranná známka Madona Rosa © 1995
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk